niedziela, 6 listopada 2011

Architekt

Czym dla większości ludzi jest architektura ?
Postrzegana jest jako sztuka która kształtuje i tworzy przestrzeń -
choć nie każdy określa ją w ten sposób.
Interpretacji znaczenia tego słowa jest wiele - w zależności jak bardzo
człowiek jest nią zainteresowany.
Kształtowanie tej przestrzeni nastpępuje dzięki projektowaniu oraz wznoszeniu budowli za sprawą specjalistów w tej dziedzinie - specjalistów o wysokich kwalifikacjach, zdolnościach oraz ukończonych studiach o tym kierunku.
Owy kierunek staje się coraz to popularniejszy, pomimo iż nie należy on do listy łatwiejszych.
Żeby mieć jakieś szanse zaistnienia jako architekt, potrzeba ogromnej wiedzy technicznej, umiejętności artystycznych i twórczych oraz poświęcenia.
Dlatego jeśli zaczynamy drogę ku staniu się architektem, musimy mieć nie lada predyspozycje żeby dostać się na takie studia.
W czasie studiowania także nie ma łatwo - kandydant chcąc nie chcąc musi się przykładać do nauki.
Także myśląc już o tym kierunku przed studiami staramy się poprawić choćby nasze zdolności artystyczne poprzez różnorakie kursy przygotowawcze czy rysunkowe.
Jak widać poświęcenie towarzyszy tutaj od samego początku tej drogi.
Jak już wspomniałem jest to zawód coraz to popularniejszy, więc aby znaleźć się wśród najlepszych trzeba być ambitnym, wytrwałym oraz skupiać się na tworzeniu dobrych, jak i zaskakujących projektów.
Warto już za czasów studiowania próbować sobie wykreować drogę do lepszej przyszłości architektonicznej - przyzwoite praktyki gdzie możemy się wiele nauczyć, a także wnieść coś pożytecznego od swojej osoby.
Poświęcenie to nie tylko sumienność i rzetelność - to także inwestycja w samego siebie ( choćby poprzez dodatkowe kursy komputerowe z różnych programów, które napewno nam będą przydatne na tym kierunku, a później w życiu zawodowym ).
Niestety ukończenie studiów to nie wszystko - musimy pamiętać o tym,
iż trzeba uzyskać odpowiednie zezwolenia w Izbie Architektów oraz coraz bardziej potrzebne niestety, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej architektów.
Droga do zostania architetktem - to nie łatwa droga - ale po jej przebyciu możemy cieszyć się z możliwości kształtowania przestrzeni w jakiej żyjemy i daje nam satysfakcje, że wnosimy tyle dobrego nie tylko dla samego siebie, ale również innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz